Cellulit znany jest także jako pomarańczowa skórka. Porównanie to wynika z podobieństwa skóry pokrytej cellulitem do skórki pomarańczy. Cellulit powstaje w wyniku nierównomiernego nagromadzenia się tkanki tłuszczowej lub wody w organizmie.

W efekcie końcowym na skórze widoczne są bruzdy oraz różne nierówności. W zaawansowanym stadium cellulitu możliwe jest nawet wyczuwanie niewielkich podskórnych guzków.

Jeśli chcecie dowiedzieć się w jaki sposób wybrać najlepszy krem antycellulitowy, aby skutecznie zwalczyć cellulit, to czytajcie dalej.

Dlaczego powstaje cellulit?

Stereotypową niemal opinią jest, że cellulit jest problemem kobiet borykających się z nadprogramowymi kilogramami. Jednak w poglądzie tym jest jedynie przysłowiowe ziarnko prawdy. Nadwaga jest bowiem czynnikiem, który może przyczyniać się do rozwoju pomarańczowej skórki, ale nie jest to warunek konieczny do wytworzenia się cellulitu.

Cellulit powstaje również na skutek siedzącego trybu życia, chorób przewlekłych czy burz hormonalnych, na przykład w czasie ciąży, menopauzy czy okresu dojrzewania.

Krem antycellulitowy - gocranberry.pl
Jakich składników szukać w kremie na cellulit?

Jaki krem antycellulitowy wybrać?

Najważniejszym kryterium jakim powinniśmy kierować się w trakcie wyboru kremu na cellulit jest to, aby zawierał on jak najwięcej składników pochodzenia naturalnego. Substancje te są znacznie bezpieczniejsze od chemicznych zamienników, chociaż również w ich przypadku zdarza się, że nie każdy może z nich korzystać.

Zwracajmy również uwagę na to czy wybrany krem będzie miał działanie rozgrzewające czy chłodzące. Nie każdemu bowiem będzie odpowiadało to samo odczucie.

Jakie składniki powinny być obecne w kremie na cellulit?

Najchętniej widzianymi substancjami w kremie antycellulitowym są składniki pochodzenia naturalnego, które wykazują działanie nawilżające, odżywcze, regenerujące, ujędrniające, pobudzające krążenie czy przyspieszające metabolizm.

Wśród składników wykazujących przynajmniej jedno działanie z wymienionych znajdują się:

  • kofeina,
  • guarana,
  • zielone algi,
  • brunatne algi,
  • miłorząb japoński,
  • bluszcz pospolity,
  • kasztanowiec zwyczajny.

Kremów antycellulitowych z jakimi substancjami w składzie unikać?

Substancje chemiczne obecne w kremach na cellulit mają to do siebie, że mogą podrażnić skórę, a nawet stać się przyczyną reakcji alergicznych. Zdarza się jednak, że o negatywnych skutkach działania tego rodzaju składników możemy przekonać się dopiero po latach.

Z tego powodu lepiej jest unikać alkoholi, emulgatorów, silikonów, mocnych konserwantów, sztucznych barwników oraz substancji zapachowych.

Kiedy jest odpowiedni czas na rozpoczęcie walki z cellulitem?

Im wcześniej, tym lepiej. W ten oto sposób najprościej jest określić dobry moment na wdrożenie kremu antycellulitowego do naszej pielęgnacji. Nie oznacza to jednak, że mamy korzystać z owego kosmetyku nawet jeśli problem pomarańczowej skórki nas nie dotyczy.

Najlepiej jest rozpocząć korzystanie z kremu antycellulitowego wtedy, gdy dostrzeżemy pierwsze objawy jego pojawienia się. Im później rozpoczniemy walkę z cellulitem, tym trudniej będzie się go pozbyć.

Krem antycellulitowy - gocranberry.pl
Jak należy stosować krem antycellulitowy i kiedy jest najlepsza pora na jego nakładanie?

Jak używać kremu antycellulitowego?

Krem antycellulitowy należy stosować wyłącznie na oczyszczoną oraz osuszoną delikatnie skórę. Krem na cellulit, podobnie jak większość kosmetyków antycellulitowych, należy nakładać bezpośrednio po kąpieli, ponieważ właśnie wtedy mają one szansę na najlepsze działanie.

Krem na cellulit należy rozsmarowywać energicznie, okrężnymi ruchami skierowanymi w stronę serca.

Krem antycellulitowy dla kobiet w ciąży?

Kobiety ciężarne również mogą korzystać z kremów antycellulitowych. Biorąc pod uwagę to, że ciąża oraz związana z nią burza hormonalna są czynnikami sprzyjającymi tworzeniu się pomarańczowej skórki, to kobiety w ciąży wręcz powinny korzystać z tego rodzaju kosmetyku na cellulit.

Jednak dobór odpowiedniego i przede wszystkim bezpiecznego dla przyszłej mamy i dziecka kremu może stanowić nie lada wyzwanie. Podstawą jest unikanie kremów ze składnikami chemicznymi w składzie. Niestety, nawet naturalne składniki nie gwarantują dobrego wyboru, ponieważ niektóre z nich mogą zaszkodzić nienarodzonemu jeszcze dziecku.

Kobiety w ciąży powinny unikać między innymi takich składników, jak kofeina, aloes, cynamon czy żeń-szeń. A to zaledwie niewielki skrawek całości.

Opinie o kremach na cellulit

Kremy antycellulitowe cieszą się dobrą opinią wśród ich użytkowników, jednak nie na każdego ten sam krem podziała w ten sam sposób. Wynika to z wielu potrzebnych do odniesienia sukcesu w walce z cellulitem, czynników, o których powiedzieliśmy we wcześniejszej części tekstu.

Producenci kremów antycellulitowych

Do firm oferujących kremy na cellulit należą Geomar, Norel, Dr. Ogranic, Phyto Sintesi, Colway, Biodroga, Shiseido, Dermaheal, Nivea, Diet Estetic, Collistar, Innosearch, Pevonia, FlosLek, Thalgo, Tołpa czy Somatoline.

Ceny kremów na cellulit

Koszt kremu na cellulit zależy od jego ilości w opakowaniu oraz składników aktywnych, które są w nim zawarte. Mając to na uwadze, cena kremu antycellulitowego oscyluje od około 8 do 770 złotych.

Czy korzystacie z kremów na cellulit? Kiedy zauważyliście pierwsze zmiany na lepsze w kondycji skóry?

Dajcie znać w komentarzach.